ÓVODAI BEIRATÁS IDŐPONTJA:
2024. április 29-30. közötti időtartam, naponta 09:00-16:00 óra között
HELYSZÍNE:
Tiszavasvári Egyesített Óvodai Intézmény
Fülemüle Zöld Óvoda
(4440 Tiszavasvári, Ifjúság u. 8.)
Az óvoda felvételi körzete: Tiszavasvári Város közigazgatási területe.
A beíratáshoz szükséges dokumentumok:
- a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványok és lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
- a szülő (törvényes képviselő) személyazonosságát igazoló hatósági igazolványok és lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
- a gyermek esetleges tartós betegségét igazoló dokumentumok,
- a gyermek TAJ kártyája
Az óvoda a sajátos nevelési igényű gyermekek közül - a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján - mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő gyermekek óvodai ellátását biztosítja.
Az értesítést a felvételi eljárás eredményéről az óvodavezető legkésőbb 2024. május 30-ig írásban megküldi a szülőnek, illetve a törvényes képviselőnek.
A szülő a döntés közlésétől számított tizenöt napon belül jogorvoslati kérelemmel fordulhat Tiszavasvári Város Jegyzőjéhez. A kérelmet írásban, az óvoda vezetőjénél kell benyújtani. A jegyző a másodfokú eljárás során a kérelmet elutasíthatja, a döntést megváltoztathatja, vagy megsemmisítheti, és a nevelési intézményt új döntés meghozatalára utasíthatja.
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 247. § a) pontja alapján az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben az óvodába nem íratja be, szabálysértést követ el.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 8. § alapján:
8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény, amely a gyermeket fokozatosan, de különösen az utolsó évében az iskolai nevelés-oktatásra készíti fel. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.
(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A szülő - tárgyév április 15. napjáig benyújtott - kérelme alapján a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, különös méltánylást érdemlő esetben, újabb kérelem alapján annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek az ötödik életévét betölti a Kormány rendeletében kijelölt szerv (a továbbiakban: felmentést engedélyező szerv) felmentheti az óvodai foglalkozáson való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete indokolja. Ha az eljárásban szakértőt kell meghallgatni, csak az óvodavezető vagy a védőnő, továbbá tartós gyógykezelés alatt álló gyermek esetében az Eütv. 89. §-a szerinti általános járóbeteg-szakellátásban, vagy az Eütv. 91. §-a szerinti általános fekvőbeteg-szakellátásban részt vevő szakorvos rendelhető ki. Tartós gyógykezelés alatt álló gyermek esetében a kérelem a tárgyév április 15. napja után is benyújtható. Az eljárás időtartama ötven nap.
|